A pápa Cipruson – a keresztyének pótolhatatlan szerepéről szólt a Közel-Keleten

2010. június 04., címkék: Ökumené, xvi benedek pápa, közel-keleti béke, ökumené

XVI. Benedek pápa június 4-én, pénteken helyi idő szerint 13 óra 49 perckor érkezett meg a szigetország páfoszi repülőterére. A katolikus egyházfő nemzetközi apostoli útja éppen olyan földre vezetett, amelyet eddig még nem keresett fel Péter utóda.

Megváltónk utolsó hét szava a kereszten – Haydn passiós zenéje nyitja a nagyhetet Lipcsében

2010. március 22., címkék: joseph haydn, Háttér, xvi benedek pápa, húsvét, hangverseny, lipcse

A nagyhét ünnepélyes nyitányaként Joseph Haydn passiós zenéje csendül fel március 29-én a lipcsei Tamás-templomban.

Elhunyt Mohammed Sayed Tantawi, az iszlám egyik kiemelkedő alakja

2010. március 12., címkék: Ökumené, xvi benedek pápa, iszlám, halottak, ökumené

XVI. Benedek személyes részvétét fejezte ki a 81 éves korában március 10-én tragikus hirtelenséggel elhunyt Mohammed Sayed Tantawi nagysejk halála miatt.